16. prosince 2019

**2. Trimestr**
13+0tt až 26+6tt

POCITY/ZDRAVÍ :
Druhý trimestr je podle většiny maminek za odměnu. 
A já myslím, že opravdu je. 
Ačkoliv mě ani v prvním nebylo špatně, ten druhý jsem si vážně užila. 
Tělo se mi opět mění před očima. Už si pomalu zvyká na "jiný stav". Kromě rostoucího bříška, je také viditelná Linea Nigra (tmavá čárka od pupíku ke stydké kosti) která ale po porodu zmizí. 
Záchod je moje nejoblíbenější místnost v bytě, kvůli rostoucí děloze, která tlačí na močový měchýř mi připadá, že mé tělo mění každou sklenici vody na hektolitr. Pít vodu je ale hodně důležité, takže nezbývá nic jiného, než tohle vyčůraný období nějak vydržet :)

Ve druhém trimestru, někdy kolem 25tt čeká těhotnou ženu také testování na těhotenskou cukrovku. Probíhá tak, že vám na lačno vezmou krev, po nějaké době vám dají vypít glukozový sirup a pak čekáte cca 45 minut na další odběr a poté zase další po hodině. Celkem tedy 3 odběry krve.
Je samozrejmě možnost test odmítnout. Já jsem ho ale podstoupila a upřímně mi tak hrozný nepřišel. Horší pro mě bylo 3 hodiny nejíst :D
Výsledky byly hned další den a podle doktora mi vyšly naprosto ukázkově. Takže jsem to hned oslavila donutem. :)

CVIČENÍ/PÉČE O TĚLO :
Toto období je také ideální čas na těhotenské cvičení či jogu. Pokud nemáte zdravotní potíže a doktor vám to schválí pak je to pro vaše dobro. Zvlášť pokud jste byla zvyklá cvičit před otěhotněním.
Já se snažím cvičit pravidelně, ačkoliv mi tělo už nedovolí tolik co dřív. 
Cvičením můžete také zmírnit celulitidu, která se v období těhotenství objevuje kvůli zadržování vody v podkoží, hormonálních změn a zvýšení hmotnosti. I mě se usadila na zadku a stehnech, ačkoliv jsem na ní nikdy netrpěla.
Druhou samozvanou kámoškou jsou strie. Kůže se napíná a praská, proto je nutné mazat, mazat, mazat. Pokud máte genetické sklony k tomu je mít, nejspíš se jim nevyhnete. Ale snaha se počítá :) Já doufám v oleje - Bi-oil, Kit&Kin.
POHLAVÍ MIMINKA :
Druhý trimestr se nese také ve znamení odhalení pohlaví miminka. Musím říct, že jsem od začátku nějak tušila, že mi v břiše lebedí chlapeček. Asi nějaký instinkt nebo jen náhoda-nevím. Pohlaví mi doktor řekl na druhém velkém screeningu - tedy v 21tt.Já jsem za chlapečka šťastná, i když ono je to ve finále úplně jedno, jen těch hezkých jmen mám pocit, že není tolik na výběr jako u holčiček. My svého favorita ale už máme :)

TĚHOTENSKÉ FOCENÍ :
Abych měla na tohle krásné období vzpomínku a nevypadala ještě jako balón, rozhodla jsem se nafotit těhotenské fotografie už na konci druhého trimestru, někdy ve 25tt.  
Oslovila jsem tedy fotografku, která mě zaujala nejvíc.
Na její práci se můžete podívat ZDE nebo na IG arianabeautycom SHRNUTÍ :

Co je nejlepší na druhém trimestru? POHYBY MIMINKA!
Já jsem je začala cítit celkem pozdě, prý kvůli placentě na přední straně.
 Od 18tt jsem na ně čekala jako na smilování a stále nic. A když mi přišlo, že něco cítím, později se ukázalo, že to byly jen pohyby střev.
Nebudu lhát, byla jsem z toho hodně nervozní (nečtěte diskuze na netu!), až přišel cca 20tt a já konečně rozeznala prd od mimča :D
Ale vážně, je to něco tak nádherného a já cítila to spojení a určitou komunikaci mezi námi. 
Jemné pohyby, připomínající bublání později vystřídaly pravý, nefalšovaný kopance, které mi nadzvedávají břicho a občas to vypadá jakoby se ten malý vetřelec dral ven.
Nic bolestivého, naopak. Užívám si každé nakopnutí :)

A co přinese 3.trimestr? <3 ...

Žádné komentáře:

Okomentovat