23. září 2019

**1. Trimestr**
0+0tt až 12+6tt

ZJIŠTĚNÍ TĚHOTENSTVÍ : 
Musím říct, že mám pocit, že čas nikdy neletěl rychleji. Jakoby to bylo přesně včera, co jsem na testu objevila dvě čárky. Ty zatraceně vymodlený dvě čárky, který mě ale zaskočily víc, než cokoliv jiného za posledních.....26 let.
Abych teda byla uplně přesná a odpověděla na nejčastější dotaz "A bylo to plánovnaný?" . Bylo. Ale před asi 2 lety. A protože to tenkrát nešlo, ačkoliv všechny testy dopadly celkem dobře, rozhodli jsme se neplánovat, užívat, cestovat. 
No a když jsme si koupili a naplánovali asi doposud tu nejdražší a nejnáročnější cestu - šup - dvě čárky.
Takže odpověď - tyhle věci se asi nemůžou plánovat, přijdou když přijít mají. Samozřejmě když jsou oba snažilci v pořádku. 
Zpátky k čárkám...neubránila jsem se slzám, ale taky myšlenkám
-A CO TEĎ?-
Nikdo mě na tuhle situaci nepřipravil, vždyť já se ani neumim rozhodnout, jaký dort si v kavárně dám a to mam vychovávat dítě a dělat za něj důležitá rozhodnutí?
 Život bude uplně jiný, nebudu jen já, my dva...ale my tři (možná 4 .. 5 .. 6 .. kdo ví :) ).
Do prvního velkého ultrazvuku jsme si to s partnerem nechali jen pro sebe - nejdelších 13 týdnů v mým životě! Tolik jsem to toužila říct rodičům a nejbližším a nemohla se dočkat na ten den D. Ten přišel na tatínkovo (dědovo) narozeniny a jak sám říká - byl to nejkrásnější dárek :) Udělala jsem cupcake, přidala k němu fotku z ultrazvuku a něco na zapití, protože sucho v krku jsme v tu chvíli měli všichni.

POCITY/ZDRAVÍ : 
Test jsem si udělala na základě vnitřního pocitu. Nevěřím na nějaké nadpřirozené věci, ale svému vnitřnímu hlasu věřím. A ten mi říkal, že je něco v mém těle jinak. Menstruace byla sice opožděná, ale to vzhledem k mému věčně rozhozenému cyklu nebylo nic neobvyklého. 
Ranní nevolnosti mě uplně minuli. Zvracení neproběhlo, nálady neproběhly ( no ty možná ano, ale nijak zvlášť oproti normálu) jediný co proběhlo byla šílená únava, žízeň, časté čůrání. Prsa sice citlivý nemám, za to mám pocit, že explodují. Z nuly na sto přes noc, jestli jako rozumíš...
Únava byla ale tak velká, že jsem skoro ani nedokázala celý den udržet oči otevřené - aby taky jo. Ve vašem těle se začínají dít teprv věci. Tělo se připravuje na velkou zátěž, srdce pumpuje až o 40-50% krve více, hormony s vámi lomcují, děloha se bude roztahovat do gigantických rozměrů, tělo přenáší živiny a kyslík prostřednictvím pupeční šňůry k vašemu děťátku, dost možná bere i z vašich zásob, proto je nutné doplňovat všechny vitamíny.
CESTOVÁNÍ : 
V prvním trimestru se obecně nedoporučuje cestovat letadlem, kvůli tlaku v kabině, možnosti potratu a celkově mnoho žen ani nemá pomyšlení, protože jim není dobře. Což nebyl můj případ.
Asi v 6. týdnu těhotenství jsme se vydali na výlet autem do Švýcarska. V tuto dobu jsem se cítila uplně normálně, možná kdybych si neudělala test tak ani o té miniatuře ve mě nevím. 
Chodili jsme na výlety, jeli nejprudší lanovkou, koupali se v jezeře a užívali wellness. 
V 9. týdnu těhotenství jsem (na základě gynekologického vyšetření a svolení svého doktora) letěla na tři dny do Provence.
Nebála jsem se cesty, ani komplikací, jediný co mi dělalo trochu problém byla ta šílená únava a já jsem věděla, že z té cesty nemohu vyždímat maximum. Ten drobek ze mě vysává všechnu energii.Na letišti při kontrole procházíte elektromagnetickými rámy, které nejsou pro vaše dítě ani pro vás nijak nebezpečné. Každopádně je jen na vás, zda budete chtít jimi projít, máte totiž volbu a právo je obejít, s tím, že vás ale musí daný pracovník řádně ohmatat :D.  Nebezpečné mohou být jen ty, kde stojíte s rukama nad hlavou. 
Rentgenové rámy se používají pro zavazadla. 
Pokud letíte někam dál obecně se  doporučuje hodně pít, chodit a protahovat se a mít pohodlné oblečení. V těhotenství pak obzvášť.
SHRNUTÍ :
První trimestr probíhal tedy až neobvykle hladce, uvidíme, co přinesou další dny :)
3 komentáře:

  1. Krásné napsané <3 posílán velkou pusu Tobě, Fandovi i miminku :-*

    OdpovědětVymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

    OdpovědětVymazat
  3. Přeju mnoho úspěchů :) Těhotenství je nádhernej, ale občas přísnej test :D

    OdpovědětVymazat