29. května 2019

**Ibiza**


Znáte to, když od něčeho očekáváte, že to bude pecka, těšíte se a ono vás to zklame? 
A naopak - znáte to, když od něčeho nic moc neočekáváte a ono vás to absolutně vystřelí na Měsíc? 
 Přiznám se, že Ibiza nikdy nebyla na první příčce mého wish listu a to právě kvůli tomu, že jsem o ní slyšela hodně málo, vlastně jen jaké super párty tam jsou a...a vlastně nic dalšího.
Nedalo mi to, bookla jsem letenky (z Vídně s Laudamotion za 700,-) sbalila batoh a teď bych vám jí přátelé chtěla představit, možná tak, jak ji neznáte … 

7 tipů co na Ibize


1. Procházka uličkami Old Townu
-> Hlavní město Ibizy je Eivissa. Je to malebné městečko, které se už na první pohled rapidně liší od ostatních hlavních měst. Romantické uličky, květinové zdi, malé obchůdky a majestátní pevnost Dalt Vila. Ale hlavně ta atmosféra starých dob, která na vás dýchne je nezapomenutelná. Navíc úzké uličky mezi domy vás chrání od sluníčka a poskytují stín, který je v létě příjemným společníkem.
2.P
láže
->
Barva moře na Ibize je neskutečná! Průzračně modré moře ještě víc umocní bílé skály a zelené jehličí kolem. Voda je tak čistá, že i z útesu uvidíte v moři malé rybky. 
Dvě TOP pláže, které nesmí na vašem seznamu chybět jsou 
Cala Salada 


Cala Comte


Další známou pláží je Platja d'en Bossa, dlouhá, rušnější pláž lemovaná hotely a cluby. Voda je spíš zakalená a písek také nění tak exkluzivní, ale zábavu zde máte na dosah. 

3. Výhled na ostrov Es Vedra
-> Ve skutečnosti jsou to ostrovy dva. Es Vedra a Es Vedranell, oba jsou sice neobydlené ale jsou obklopeny aurou tajemství a neznámou energií. Ačkoliv se ve skutečnosti jedná o "obyčejné" vápencové ostrůvky, jsou opředeny  mystickými povídkami a pověstmi. Parkoviště tu nenajdete, ale lidé většinou parkují podél cesty. Pěšky je to potom cca 500m lesní cestou, nic složitého. Na konci cesty se vám otevře tento nádherný výhled. 

 4. Sangria 
- > Španělská krev z červeného vína, ovoce a brandy je takový must try když jste ve Španělsku. Ale je to docela příjemná povinnost :) 

 5. Párty
-> Když už jsme lehce ovíněný, pojďme si říct také něco o párty. Přeci jen je Ibiza (bohužel) označována za párty ostrov a miliony lidí sem míří právě kvůli skvělým párty a světovým djs. Mezi nejznámnější TOP cluby patří Amnesia, Pacha, Privilege, Hï, Eden, nebo plážová Bora Bora. 
Ceny vstupu do clubu jsou lehce přemrštěný, doporučuji sledovat stránky daných clubů, kde mají informace o programu. Na ulicích pak najdete prodejce vstupenek i jízdenek na pártybus.
Vlastní zkušenost mám pouze s Bora Bora, kde jsem strávila asi … 5 minut :-D
6. Výlet na ostrov Formentera
Tento nádherný ostrov (bohudík) nemá letiště a nejjednodušším způsobem jak se na něj dostat je lodí z nejbližšího sousedního ostrova - a to je Ibiza.
Denně vyplouvá z Ibizy -  Port d'eivissa na Formenteru několik lodí, od low cost po speed boat. 
Lístek si můžete zakoupit online přes stránky dané plavební společnosti. 
Pokud se ale na Formenteru nechystáte v plné sezóně, stačí když přijdete do portu a koupíte si lístek osobně. 
Cesta trvá přibližně od 20 min až po 1h 10 min, záleží na lodi a plavební společnosti.
Nejlevnější = nejpomalejší.
Pokud ale vyloženě nepospícháte a nevadí vám a lodi strávit hodinu, doporučuji zakoupit lístek u společnosti AquaBus
První loď z Ibizy vyplouvá v 9:00 a poslední loď z Formentery vyplouvá ve 20:00.
Zpáteční lístek stojí 29 Eur.
Old Town Formentera
Stejně jako na Ibize, i na Formenteře najdete romantické úzké uličky, fotogenické zdi zarostlé květinami, obchůdky a malé náměstíčko. 

Barbaria Lighthouse
Tahle bílá věž, která vypadá jako kdyby stála na konci světa je nejjižnější světlo Baleárského souostroví. Měří 19 metrů a je 78m nad mořem.
Cala Saona
Je menší pláž s nádhernou vodou a jemným bílým pískem. U parkoviště je božský výhled jak na pláž tak na otevřené moře.


Platja de Ses Illetes
- dlouhá písečná pláž, na které budete mít pocit, že jste se ocitli na chvilku v Karibiku. Vlastně se jí i říká "malý Karibik" a v roce 2016 získala titul nejkrásnější pláž Evropy.  A já potvrzuji, že toto ocenění je vážně oprávněné.
TIP.: vydejte se na tuto pláž co nejdřív a vyhnete se  slunečníkům  a turistům. V případě, že se sem vydáte později, projděte se pláží dál, většinou jsou ti lenoši se slunečníky uplně na začátku :)
Espalmador 
Je soukromý ostrůvek, který patří rodině z Barcelony (jak romantický mít vlastní ostrůvek, že?!), nicméně  veřejnost sem přístup má a tak - pokud doplavete- můžete obdivovat a tiše závidět, že má někdo místo zahrádky u domku prostě celý ostrov :)

7. Jídlo
Poslední příčka musí být chutná a lahodná :) Restaurací a kaváren je na Ibize spoustu. Ráda bych ale vypíchla jeden řetězec, který jsem si oblíbila a který podává heathy food a snídaně po celý den. Je to Passion Café.
 Na ostrově má celkem 6 poboček, já jsem navštívila tu v San José a San Antonio. 
Ceny jsou - asi jako na celé Ibize- vyšší, ale who cares, jsme na dovče :)
San Jose

San Antonio 


------------------------------------------------------------------
 enjoy <3
Žádné komentáře:

Okomentovat