6. září 2018

6 míst, které musíte vidět v Barceloně
by Katiie

Ahoj drahoušci!
 Barcelona byla jednou z Evropských destinací, která nám na našem "wish list" ještě chyběla. Proto jsme neváhali ani minutu, když Franta narazil na akční letenky, já bookla dva hotely (jeden v centru a druhý u moře), udělala jsem "3-days plan", sbalila batoh a vyrazilo se. 
( Jak sbalit batoh na takový výlet+tipy najdete tady )
Co se týká dopravy ve městě je nejlevnějším dopravním prostředkem městská hromadná doprava. O nic složitější než v Praze. 
Z letiště se do centra dostanete vlakem L9 Sud, dále přestoupíte na metro, které potřebujete. Dejte si ale pozor, jízdenka tímto vlakem NENÍ stejná, jako jízdenka na klasickou hromadnou dopravu. Platí se zvlášť a stojí 4,60Eur/os a lístek koupíte přímo u vlaku v automatu. Tato cesta trvá cca 20 minut.Běžná jízdenka na metro stojí okolo 2,20Eur/os/jedna cesta.
Nebo můžete zvolit mnohem jednodušší způsob. Po příletu si v automatu u vlaku koupíte předplacenou "lítačku" na několik hodin/dní. Je v ní zahrnuta městská doprava (autobusy, vlaky, metra) a dokonce i ten vlak z letiště.Barcelona je nádherné město plné zajímavých míst. 
Pokud se sem ale vydáte jen na pár dní, jako my, rozhodně nemůžete vymechat tato místa :
1. SEGRADA FAMILIA
Kdo nenavštíví tento věčně nedostavený chrám, jakoby ani v Barceloně nebyl. Proto dávám tento tip na první příčku. Stavební práce zde začali v roce 1882 a trvají dodnes. Celkové dokončení katedrály se plánuje na rok 2026, tudíž od začátku stavby do plánovaného dokončení tomu bude 144 let. Pokud chcete tedy fotky katedrály v plné kráse, musíte počkat ještě pár let. :-D 
Ale ani těžké stroje nijak nekazí dojem a krásu z této stavby, naopak, prostě to k tomu už tak nějak patří.
Jak se sem dostat :
Metro L5 stanice Segrada Familia. Přímo u katedrály je výstup z metra. 2. PARK GüELL
Park Guell měl být původně zahradní město s parcelami, což se (naštěstí) nepodařilo a park odkoupilo město a zpřístupnilo ho jako městský park. 
Dělí se na placenou a neplacenou část. V podstatě to nejzajímavější je samozrejmě placený. Vstup stojí 8Eur/os. Ale rozhodně stojí za návštěvu. Ty "perníčkové" stavby mě doslova okouzlily.
Jak se sem dostat :
Autobus č.92


3. TORRE GLÓRIES (TORRE AGBAR)
Je mrakodrap ve tvaru okurky. Má 33 pater a je vysoký 144 metrů. Budova je v noci krásně osvícená, takže doporučuji návštěvu až se setmí. Nebo se ubytujte jako my přímo u ní v hotelu SB Glow, odkud máte z bazenu nádherný výhled na okurku v celé své kráse :)
Jak se sem dostat :
Metro L1 do stanice Glories
4. TIBIDABO
Pro milovníky výšek bude Tibidabo to pravý ořechový! Jedná se o horu, kterou na samém vrcholu zdobí kostel zlatého srdce. Kromě Barcelony na dlani si zde můžete užít také zábavný park s asi 25 atrakcemi. Vstup na horu se neplatí, zaplatíte pouze za zubačku (4,10 Eur/os/zpáteční) a jednotlivé atrakce.
Jak se sem dostat :
Autobus č. 196 na stanici Pl. del Doctor Andreu odkud jezdí "zubačka" na horu.

5. BARCELONETA BEACH
Z hor rovnou k moři. Barceloneta bech je městská pláž. Nebudu lhát, koupání v moři odpovídá městské pláži. Žádné azurově modré moře nečekejte, ale na osvěžení skvělý. 
Poblíž najdete i restaurace a obchody. 
Ráda bych tu vypíchla hotel W Barcelona, kde jsme byli ubytovaný. Ten výhled z pokoje byl dechberoucí a z bazenu stejně tak. 
Jak se sem dostat :
Autobus č.39

6. MERCADO DE LA BOQUIERIA
Je užasný market, kde lze koupit od ovoce a zeleniny přes koření, sladkosti, vajíčka po uzeniny. A vypíchnout musím také ovocné smoothie, které vás skvěle osvěží a doplní energii. Je otevřený od rána až do 20:00.
Jak se sem dostat :
Metro L2 na stanici Liceu


Která místa se nejvíc líbila vám? :)
Užívejte <3Žádné komentáře:

Okomentovat