8. prosince 2017

Ahoj všichni! :)
Mnoho otázek spojených s potravinou, kterou používám ve své kuchyni celkem často, mě přinutilo sepsat o ni pár slov. 
Co je to vlastně ŠMAKOUN, jak ho zpracovat, na co se používá, kde ho koupit?
Šmakoun je zdravá potravina s vysokým obsahem živočišné bílkoviny, s minimem cukrů a tuků. Neobsahuje lepek, je vhodný například pro celiaky, diabetiky, sportovce, ale i děti. 
Velká škála druhů nám v kuchyni umožňuje kouzlit několika způsoby. Od sladkých krémů  (kokosový, pomerančový a kakaooříškový) přes sladké válečky (klikva/goji, švestka/skořice, meruňka) slané válečky (provensálské koření, Mexico, uzený, hlíva ústřičná) a neutrální válečky (klasik) po kvalitní uzeniny (klobása, párky).

Způsobů zpracování válečků je celá řada. Jejich tvar a tuhá konzistence přímo vybízí nakrájet je
na kolečka 

nebo na kostičky pomocí strunového kráječe na brambory.


Nicméně já osobně je nejčastěji strouhám najemno či nahrubo. 
Zejména sladké válečky, které přidávám do těsta na korpus pro lepší chuť a zvláčnění. Nebo jako přidanou hodnotu do bílých jogurtů, do pudinku, do tvarohu. 

Slané válečky jsou kapitola sama o sobě. Ty v mé kuchyni představují nejen skvělou přílohu a dochucovadlo do polévek ale také náhradu masa. Ideální jsou do salátů například místo sýru, nebo jen jako zpestření chutě.
Válečky se dají konzumovat bez tepelné úpravy, ale můžete je také smažit, zapékat, dusit, vařit...
Inspirujte se mými recepty, které najdete na blogu, facebookových stránkách (ByKatiie) i na instagramu (KatiieTiie).Produkty Šmakoun koupíte v obchodních řetězcích Vitaland, Tesco, Billa, Makro, Globus, Kaufland nebo přímo v prodejních centrech Šmakoun. Více informací najdete přímo na jejich stránkach Žádné komentáře:

Okomentovat