1. listopadu 2016

ZUBY ZUBY ZUBY = Bělení

Na mém IG se mě hodně ptáte na mé bílé tesáky :). Čím si je bělím, jak často a podobně. Rozhodla jsem se to tedy sepsat do článku pro vás, které to zajímá.
Na úvod bych asi měla říct, že jsem milovník dobré kávy a mé zuby se začaly zbarvovat do barvy tohoto lahodného moku. Takže byla potřeba s tím něco dělat. Na internetu jsem našla spoustu babských rad, jak si po domácku vybělit zuby. Jen málo kde vám ale napíšou, jak jsou tyto techniky nebezpečné. Od bělení zubů citronem, práškem do pečiva , jedlou sodou, octem, bylinkami, kokosovým olejem apod. Nic z toho jsem nezkoušela, protože je mi jasné, jak nebezpečné tyto rady jsou. Zejména citron. Ten obsahuje vysoké množství kyseliny, které nenávratně sklovinu poškozují a doslova vyleptají zuby. Ty se sice zdají krásně bílé, ale vypadají tak pouze krátkou dobu. To znamená NEDOPORUČUJU!
Pokud nechce utrácet peníze za profesionální bělení zubů tak můžu s čistým svědomím doporučit pásky Crest. Co to vlastně je? Je to nebezpečné? Jak to funguje? Jak dlouho vydrží zuby bíle?
Crest je světově známá a velice oblíbená značka gelových bělících pásků. Všechny jejich produkty jsou klinicky testovány a je prokázáno, že nepoškozují zubní sklovinu a nemají negativní účinky na zuby. Jsou to tedy -jak už jsem napsala- gelové pásky, které po vyjmutí z obalu nalepíte na vysušené zuby a necháte působit tak dlouho, jak je potřeba (každé pásky jsou na jinou dobu). Poté pásky sundáte a pro lepší účinek minimálně hodinu nejezte a nepijte. A to je celé kouzlo bílých zubů. No, tak napůl...Pokud kouříte, pijete sladké, barvené nápoje, červené vínko, kávu, (dokonce i antibiotika mají negativní vliv na zub) tak nevím, jaký ten účinek bude.
Já piju kávu každý den, ale vždy si potom zuby důkladně vyčistím (používám Colgate Max White Shine) . Ale zpět k páskům. Sama jsem vyzkoušela dva typy a to CREST SUPREME FLEXIT a CREST PROFFESIONAL EFFECTS. Každé pásky mají trošku jiný účinek. Na oficialních stránkach si můžete vybrat ty nejvhodnější pro vás pomocí krátkého dotazníku. Já jsem osobně byla více spokojená s typem PROFFESIONAL EFFECTS. Přijde mi, že jsou po nich zuby bělejší. Ale možná je to jen můj dojem.
Každopádně pokud máte nějaké otázky, můžete se zeptat přímo na jejich stránkách. Rozhodně doporučuji si pořádně pročíst účinky všech pásků a nebo se i poradit, které jsou pro vás vhodné.

Žádné komentáře:

Okomentovat