1. listopadu 2016

Maledivy = RÁJ NA ZEMI

Cestování je jako droga, nebo jako brambůrky - nestačí si vzít jednu. :) Svět je tak rozmanitý a nádherný, že by byla velká škoda ho nepoznat celý. I když nerada vypichuju jen jedno místo, vždy když se mě někdo zeptá, které považuju za to nejkrásnější na světě, bez váhání mě automaticky napadlou jako první Maledivy. Proto tuhle rubriku začínám záměrně tím, co ve mě zanechalo pocity, že jsem se na chvilku ocitla v ráji. 
Základní informace:
Maledivy jsou nejníže položeným státem světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu) a nacházejí se na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je souostroví 19ti atolů. Vládne tu převážně islám, který jde cítit zejména v hlavním městě Male. Sousedem hlavního města je malý ostrůvek s letištěm. Už teda samotné přistávání je obrovský zážitek, protože opravdu není místa nazbyt a máte trošičku obavy, jestli to pilot ubrzdí nebo jestli skončíte v Indickém oceanu ještě dřív, než si oblečete plavky :) Ale nemusíte mít obavy, tohle letiště se nesluní na prvních příčkách nejvíc nebezpečných letišť světa, takže asi v poho :) Odtud vás poté vyzvednou čluny nebo jiný transfer, který máte zaplacený k vašemu atolu.
Než se vrhnu na fotky, tady jsou ještě nějaké praktické rady :
- Kdy je nejlepší na Maledivy letět?
Turistická sezona probíhá prakticky po celý rok. I cestovní kanceláře a agentury vám mohou nabízet zájezd kdykoliv od ledna do prosince. Ale nejsou povinni vás upozornit na počasí! Takže se může stát, že si koupíte supr čupr levnou dovolenou ale proprší vám tam celý týden. (V tom lepším případě). Jsou to prostě tropy a ty jsou nevyzpytatelný! Nejsušší období je leden a únor a nejvíce srážek je v červnu a červenci. To znamená, že nejideálnější doba, kdy toto místo navštívit je od prosince do února. 
My jsme letěli v únoru na Meeru Island, který byl jeden z nejlevnějších. Ten uplně nejlevnější je Holiday Island. Celý zájezd jsme koupili přes Rudolf Reisen, který dovolenou zprostředkoval od německé CK 5 für Flug. Většinou nabízejí vilky v zahradě, u vody nebo přímo vodní vilky. Určitě doporučuji buď tu vodní vilku nebo právě tu na pláži, kterou jsme měli my. Je to větší zážitek. Jedná se o malé vilky s vlastní koupelnou (která je napůl venku a napůl pod střechou) a vířivkou.
- Další velmi důležitá věc je jídlo. 100% se vyplatí mít all inclusive, protože ostrůvky jsou malý a moc supermarketů tam nenajdete. Navíc když už ráj, tak pořádný, ne? :)
- Nezapomeňte také na šnorchly a brýle do vody, protože podmořský svět, to je kapitola sama o sobě! Nepopsatelně nádherné živočichy, ryby, malé žraloky a další nevysvětlitelné zjevy, které můžete vidět právě tam, nikde jinde neuvidíte. (Ne, ani v Egyptě!)
- Opalovací krém s vysokým ochranným faktorem je jasná věc!
- Dress code! Jedná se o muslimský stát, takže je na místě respektovat jejich pravidla, protože vy tam jste na návštěvě! Myslím tím samozřejmě večeře a případná návštěva hlavního města, památky apod.
Ať už jste milovníci moře, dobrého exotického jídla, krásné exotické přírody a vzduchu, tohle bude 100% dovolená vašich snů! :)

VÍCE FOTOGRAFIÍ => 
                             


Žádné komentáře:

Okomentovat