1. listopadu 2016

Cvičení/zdravá strava/pozitivní vibrace


Na začátek bych chtěla říct, že instagram je jedna z nejvíce povrchních socialních sítí.Sdílíme tam fotky, na kterých vypadáme dobře, chlubíme se tím co máme, co jsme dokázali, upekli, uvařili, jakou máme formu.....ale nikdo nevidí co za těmi fotkami stojí. 
Cílevědomost, vůle, trpělivost!!
To jsou tři slova, které to asi nejvíce vystihují. Když by se mě někdo před dvěma lety zeptal, jestli si jdu zaběhat, asi bych jen nechápavě kroutila hlavou, stejně tak jako jsem nechápavě koukala před 4mi lety na lidi v newyorském Central parku. Kdo tam tehdy neběhal tak vyčníval z davu. Tahle móda se k nám dostala také a v poslední době je to čím dál tím více IN. 
Cílem tohoto článku ale není vás motivovat k tomu, aby jste zvedli zadek a šli běhat, protože je to moderní a každý to dělá. Cílem je to, aby jste si vy sami uvědomili, co vlastně chcete udělat proto, aby jste se cítíli dobře a měli zdravé sebevědomí.
Jak už jsem napsala právě na svém IG, mám ráda své tělo, i přes mé nedokonalosti. A že jich mám (jako každá žena) plno. Jenže převážně jsou tyhle chyby pouze v naší hlavě a my sami na ně upozorňujeme aniž bysme chtěli. A to špatným oblékáním, nevhodným líčením či účesem a nebo i vědomě tím, že o nich mluvíme. 
A co přimělo mě zvednout zadek ze židle a začít makat? 
Já sama! 
Nikdy jsem sice neměla hříšná kila navíc, ale taky jsem netíhla ke sportu a pohybu celkově. Jsem už totiž od dětství silný astmatik a sama sobě jsem nalhávala, že když na ten tělocvik nepůjdu tak to bude pro mě lepší. Ale ono je to právě naopak! Časem se mi nemoc zhoršovala, ač by se měla věkem lepšit. Takže už žádné lži!! :)
Dalším důvodem byl samozřejmě zevnějšek. 
Já se aktivně zdravému životnímu stylu věnuju dva roky a i za tak krátkou dobu jsem poznala, že tohle je život, který chci žít. Né jen proto, že se sama sobě líbim víc, ale hlavně z důvodu, že pro své tělo dělám to, co si zaslouží. 
Dokázala jsem sama sobě, že umim být cílevědomá, že dovedu věci až do konce i když to byl (a stále je) v některých situacích celkem hardcore. Objevila jsem svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že lidské tělo má. :-D Začala jsem se zajímat více o to, čím se stravuju a vytřídila jsem potraviny, které mi spíše škodily než pomáhali. V kuchyni více experimentuju a neodbiju se jen nějakým "hambáčem". Vnímám své tělo a dávám mu to co potřebuje. 
Navíc cvičením se uvolňují endorfiny, což je mnohem příjemnější stav, než když si dáš lahev vína. :)
Ale vážně, vědci zjistili, že lidský organismus dokáže vytvořit látky podobné narkotikům. Cvičením, rsp.tělesnou zátěží se do krve vyplavují endorfiny, které blokují bolest, navozují pocit dobré nálady, uvolnění a blaha. Kromě toho také posilují imunitní systém. Pokud to podpoříš ještě spontánním smíchem, jsi šťastný človek. A to už za to stojí, ne? :)
Tahle změna mi hodně dala a věřim, že i Tobě dá! Nezapomeň, že to děláš jen pro sebe!
Je to tvoje tělo - tvoje pravidla. Ale pokud se rozhodneš něco změnit, NEPŘESTÁVEJ!!! Protože nikdy nevíš, pro koho jsi zrovna ty motivací. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat