16. listopadu 2016

**Borůvkový dort s bílou čokoládou**

Co budeš potřebovat : Těsto: - hrnek rýžové mouky (možná bych spíš ale doporučovala špaldovou) - půl hrnku mletých ovesných vloček - 4 lžičky kakaa - 1,5 lžičky bio PDP - sladidlo - hrnek vanilkového mléka (můžeš použít i čokoládové Alpro mléko) - 2 vajíčka (bílky vyšlehat zvlášť) Bílý krém : - 1,5 vaničky odtučněného tvarohu - 1 sýr cottage light - 30g proteinu bílá čokoláda - 4 lžičky kokosového oleje Borůvkový krém: - 100g bílého jogurtu - hrst borůvek - sladidlo - čtvrt pytlíku agaru (uvař podle návodu) Jak na to : Bílky vyšlehej zvlášť a žloutky smíchej s ostatními ingrediencemi. Poté opatrně přimíchej tuhý sníh z bílků. Peč na pečícím papíru cca 25-30 minut na 170 stupňů (podle tvojí zkušenosti s troubou). Těsto nesmí být uplně vysušené! -mezitím si udělej bílý krém- Tyčovým mixerem rozmixuj sýr cottage s tvarohem, přidej protein, kokosový olej a popřípadě sladidlo. Krém si rozděl na dvě poloviny. Tu jednu namaž na vychladlé těsto a dej na chvilku do lednice. Druhou část nech při pokojové teplotě. -mezitím si udělej borůvkový krém- Smíchej jogurt, sladidlo a borůvky a tyčovým mixerem rozmixuj. Nakonec přilij agar. Tuto směs OPATRNĚ nalij na dort a dej opět do lednice ztuhnout. Do druhé poloviny bílého krému jsem přidala také trochu agaru a celou směs opět OPATRNĚ nalila na dort. Dej do lednice alespoň na 6 hodin. Pozn.: Je opravdu nutné mít trpělivost a nechat všechny vrstvy postupně ztuhnout v lednici aby se vám krémy neslily dohromady.
Pozn.2: Agar do krému nalij až těsně před tím, než budeš celou směs dávat na dort, jinak ti krém ztuhne ještě v misce. Samostatný ztuhlý agar v kastrolku totiž můžeš znovu rozehrát, ale v krému už ne!
Dobrou chuť! :)

1 komentář:

  1. Teda, to vypadá krásně a určitě to bylo i moc dobré :-) . Já pracuji v čokoládovně a s bílou čokoládou pracuji nejradši. Máme nový stroj na čokoládu z Cesk a přijde mi, že se mi s bílou čokoládou pracuje mnohem příjemněji a hlavně figurky z ní jsou takové zajímavější :-) .

    OdpovědětVymazat